فهرست

سید رضا نورانی: پودر نظافت بوته هر گیاهی از جمله هندوانه را خشک می‌کند


رئیس هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران با رد شایعه استفاده از پودر نظافت برای رشد سریع هندوانه، گفت: این مواد نه تنها باعث رشد و قرمزی هندوانه نمی‌شود، بلکه سبب خشک شدن بوته آن شده و چنین موضوعی صحت ندارد.
سیدرضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، در پاسخ به برخی شایعات در فضای مجازی که گفته می‌شود، اخیراً کشاورزان برای رشد سریع هنداونه و قرمز شدن از داروی نظافت استفاده می‌کنند، با رد این موضوع تصریح کرد: مواد موبر (داروی نظافت) از جنس آهکی است که نه تنها نمی‌تواند به رشد هندوانه و قرمزی آن کمک کند، بلکه سبب خشک شدن بوته هندوانه و یا هر محصول دیگری خواهد شد.

وی اضافه کرد: هندوانه انواع گوناگون دارد که در برخی گونه‌ها اصلاح ژنتیکی انجام شده که به طور مثال شرکت بذر ساکاتای ژاپن برای بیماران دیابتی نوعی بذر هندوانه تولید کرده که قرمز و کم شیرین است.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران هندوانه‌هایی که از داخل دارای قاچ‌های تیره‌رنگ هستند، دارای آفت بیماری هستند که در دوره رشد با آن مبارزه نشده است. این نوع هندوانه قبل از بریدن با ضربه کف دست صدای طبل توخالی می‌دهد.
به گزارش خبرنگار فارس،‌ طی هفته اخیر عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد، کشاورزان از مواد نظافت برای رشد سریع و قرمز شدن هندوانه استفاده می‌کنند و به مخاطب هشدار می‌دهد که هر هندوانه‌ای دارای حفره‌های تیره رنگ در داخل بود، از همین مواد استفاده شده و از خوردن آن به شدت پرهیز شود.

موضوعی که رئیس هیئت مدیره انجمن ارگانیک به شدت آن را رد کرده و شایعه‌ای بیش نمی‌داند.

 

" فارس "ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
     
کد تصویر      
   
         

نظرات کاربران

   

 
     

تبلیغات

 

پیوندها

 


خلاصه آمار بازدید

نظر سنجی

اوقات شرعی

  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به انجمن ارگانیک ایران شعبه کرمانشاه می باشد